Pielęgnacja twarzy przed makijażem krok po kroku – karnawałowy poradnik
Pielęgnacja twarzy przed makijażem
Nasza cera jest niczym płótno. Jeśli nie będzie odpowiednio zadbana, to użycie nawet z najwyższej półki kosmetyków do makijażu może nie przynieść oczekiwanego przez nas rezultatu. Co w tej sytuacji zrobić? Na początek należy ocenić stan naszej cery. W przypadku, gdy będzie ona przesuszona, to naszym priorytetem powinno być nawilżanie. Suche skórki zlikwidujemy za pomocą peelingu. Wypryski można usunąć na przykład manualnie podczas zabiegu w salonie kosmetycznym. Natomiast takie działania powinny być wykonane odpowiednio wcześnie, tak, aby nasza skóra na twarzy miała czas na regenerację. Niektóre wizażystki podpowiadają, aby ich klientki na tydzień przed umówionym makijażem codziennie stosowały nawilżające kosmetyki. To obrazuje, jak ważna jest pielęgnacja przed nałożeniem makijażu.
Jak wygładzić twarz przed makijażem?
W przypadku suchych skórek pomocny może okazać się peeling. Dzięki niemu usuniemy z twarzy martwy naskórek, przez co nasza cera stanie się gładka. A to zdecydowanie ułatwi nakładanie podkładu i pudru podczas samego makijażu. Peeling dzielimy na enzymatyczny i mechaniczny. Ten pierwszy jest zdecydowanie łagodniejszy dla skóry. Natomiast peeling mechaniczny działa głębiej, przez co może nieco podrażnić skórę. W związku z tym zaleca się, aby taki zabieg wykonać na kilka dni przed planowanym makijażem karnawałowym. Dzięki temu skóra będzie miała czas na regenerację. Pamiętajmy też, że umiar jest naszym najlepszym przyjacielem. Dlatego w jednym tygodniu maksymalnie możemy dwukrotnie wykonać peeling.
Przygotowanie skóry pod makijaż – odpowiednie oczyszczenie
Przed nałożeniem makijażu wykonajmy dokładne oczyszczenie twarzy, nawet, jeśli danego dnia nie malowałyśmy się. Na naszej cerze gromadzą się zanieczyszczenia w postaci sebum, resztek makijażu czy nawet kurzu z poduszki, na której spałyśmy. Dwuetapowe oczyszczenie cery pozwala odpowiednio przygotować się pod dalsze zabiegi pielęgnacyjne. W tym celu można w pierwszej kolejności nałożyć na twarz na przykład: żel, olej lub masło do oczyszczania. W następnym kroku można zastosować delikatną piankę, którą pozbędziemy się wszystkiego tego co nam umknęło. Natomiast, jeśli oczyszczanie dwuetapowe to dla nas za dużo, zawsze możemy pozostać przy płynie micelarnym do demakijażu. Na koniec należy twarz umyć zimną wodą i osuszyć czystym ręcznikiem przeznaczonym tylko do twarzy. Innym wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ręcznika papierowego do osuszania twarzy. Pamiętajmy, aby podczas wycierania twarzy delikatnie do niej przykładać ręcznik, a nie pocierać nim, dzięki temu nie podrażnimy skóry.
Przygotowanie cery pod makijaż – tonik
Nasza skóra ma lekko kwaśne pH, dzięki czemu chroni nas przed bakteriami i innymi patogenami. Po zastosowaniu preparatów oczyszczających jej pH zostaje zaburzone, dlatego tak istotne jest sięgnięcie po tonik. Dzięki temu skóra wraca do swojego naturalnego pH, a pory zamykają się po kontakcie z ciepłą wodą i kosmetykami. Dodatkowo toniki w swoim składzie mają często substancje nawilżające, co dodatkowo wspiera kondycję skóry. Dlatego pamiętajmy, aby wśród naszych kosmetyków do twarzy znalazł się też tonik.
Jak przygotować cerę pod makijaż – serum
Kolejnym krokiem do zadbania o nawilżenie skóry jest stosowanie serum. W porównaniu do kremów ten produkt jest lżejszy i szybciej się wchłania. Serum zwykle ma małe cząsteczki, dzięki czemu wnika głębiej w strukturę skóry. W oparciu o nasze indywidualne potrzeby można zastosować na przykład serum nawilżające, przeciwstarzeniowe, rozjaśniające czy antyoksydacyjne.
Jak nawilżyć twarz przed makijażem?
Ostatnim krokiem przed nałożeniem makijażu jest nawilżenie cery. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka. Dlatego do jej pielęgnacji używajmy dedykowanych tej strefie kremów bądź płatków nawilżających. Dzięki temu unikniemy „suchego efektu” po aplikacji korektora pod okiem. Nakładając kremy na twarz w pierwszej kolejności wklepmy produkty, które są przeznaczone pod oczy. Następnie zaaplikujmy krem dedykowany pozostałej części twarzy. Może się wydawać, że kolejność nie ma tu znaczenia, ale krem do twarzy ma cięższą konsystencję niż ten pod oczy. I jeśli przeciągniemy go niechcący pod oczy, to położony na niego krem pod oczy może już nie wniknąć tak głęboko, jak powinien. Twarz można również nawilżyć za pomocą maseczek w płachcie lub innych kremów. Nie zapominajmy też o ustach, warto położyć na nie balsam lub wazelinę, aby je odżywić. W przypadku suchych skórek na ustach można użyć Regenerum Peeling.
Jak dobrze przygotować twarz pod makijaż?
Makijaż karnawałowy, ale i każdy inny będzie doskonale wyglądał na zadbanej cerze. Podstawą jest tu odpowiednie nawilżenie. Nie osiągniemy go w jeden dzień. Dlatego jeśli nasza cera jest sucha zacznijmy już dziś aplikację produktów nawilżających, najlepiej 2 razy dziennie. Nie bez znaczenie jest także nasza dieta – wypijajmy dziennie około 2 litrów wody. A do posiłków wprowadźmy antyoksydanty w postaci jagód, nasion i orzechów. Nie zapominajmy też o tłustych rybach bogatych w kwasy omega-3 i oliwie, która działa przeciwzapalnie.
Jak przygotować skórę pod makijaż – podsumowanie
Dzięki zadbanej cerze nasz makijaż będzie wyglądał świeżo i elegancko. Przed pójściem do wizażystki wykonajmy domową pielęgnację – to zdecydowanie ułatwi jej pracę. Krem do twarzy przed makijażem sprawi, że aplikacja produktów kolorowych będzie łatwiejsza, a nasz make up trwalszy. Poza tym krem pielęgnacyjny stworzy również warstwę ochronną na naszej cerze. Pomocna będzie też wcześniejsza henna i regulacja brwi. Dzięki temu nasz makijaż będzie sprawniej wykonany.
Jestem miłośniczką świadomego odżywiania, ziół leczniczych i domowych sposobów na dbanie o zdrowie i urodę. Pasjonują mnie również tematy związane z prawidłową postawą ciała oraz zdrowiem i rozwojem dzieci. W tekstach, które przygotowuję dla Czytelników, zawieram merytoryczną wiedzę, popartą badaniami i materiałami źródłowymi. Dzielę się również swoim doświadczeniem, przepisami kulinarnymi i praktycznymi poradami. Zależy mi na tym, aby teoretyczna wiedza została „podana” w przystępny sposób i odnosiła się do naszego codziennego życia.