Jak stosować Amol na zatoki?
Amol jest preparatem ziołowym, w skład którego wchodzą mentol oraz olejki eteryczne rozpuszczone w etanolu. Substancjami czynnymi leku są między innymi olejki z mięty pieprzowej, lawendy, goździków, cynamonu i cytryny. Działanie Amolu wynika z właściwości poszczególnych substancji czynnych, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania.
Lek może być aplikowany zewnętrznie, na przykład w celu poprawy złego samopoczucia wywołanego przez przeziębienie oraz ból głowy lub mięśni.
Amol można również stosować wewnętrznie w celu złagodzenia w dolegliwościach trawiennych lub dodawać go do inhalacji parowych, tak zwanych „parówek”.
Amol na zatoki – czy faktycznie pomaga?
Amol może być stosowany jako doraźny środek, który wspomaga zaleconą przez lekarza kurację zatok. Sam produkt nie jest wskazany jako jedyny sposób leczenia chorych zatok. Zalecana jest konsultacja z lekarzem, w celu dobrania najlepszego dla nas sposobu leczenia.
Jak zrobić inhalacje z Amolu?
Zawarte w leku olejki eteryczne z goździków mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeśli zastanawiamy się, jak zrobić inhalację w domu, to sięgnijmy po sprawdzony sposób naszych babć – „parówkę”. Do dużej miski należy wlać około 1 litr gorącej wody, dodać 1 łyżkę Amolu i całość wymieszać. Następnie należy ostrożnie pochylić się nad parującym naczyniem. Zaleca się, aby głowę trzymać około 40 centymetrów od „parówki”. Następnie na głowę nakładamy czysty ręcznik, tak, aby przykrywał również miskę. Inhalację należy wykonywać przez kilka minut, uważając przy tym, aby się nie poparzyć. Podczas „parówki” powinno mieć się zamknięte oczy, jest to spowodowane wysoką temperaturą i obecnością olejków eterycznych.
Smarowanie Amolem czoła na zatoki
W przypadku bólu zatok można posmarować Amolem czoło, dzięki temu doraźnie złagodzi się nieprzyjemne objawy. Jest to naturalny i sprawdzony lek, który może być stosowany pomocniczo, jako uzupełnienie podstawowego leczenia.
Leku nie należy stosować w postaci okładów lub dodawać do opatrunków, które utrudniają dostęp powietrza do skóry.
Amol działa wspomagająco, dlatego jego stosowanie należy skonsultować z lekarzem, który dodatkowo dobierze odpowiednią dla nas formę leczenia.
Jestem miłośniczką świadomego odżywiania, ziół leczniczych i domowych sposobów na dbanie o zdrowie i urodę. Pasjonują mnie również tematy związane z prawidłową postawą ciała oraz zdrowiem i rozwojem dzieci. W tekstach, które przygotowuję dla Czytelników, zawieram merytoryczną wiedzę, popartą badaniami i materiałami źródłowymi. Dzielę się również swoim doświadczeniem, przepisami kulinarnymi i praktycznymi poradami. Zależy mi na tym, aby teoretyczna wiedza została „podana” w przystępny sposób i odnosiła się do naszego codziennego życia.