Który magnez jest lekiem?
Na opakowaniu lub ulotce każdego preparatu magnezowego widnieje informacja o tym, czy jest on lekiem czy suplementem lub wyrobem medycznym. Informacja ta jest podana bezpośrednio przez jego producenta.
Magnez w postaci cytrynianu, mleczanu czy asparaginianu może być zarówno lekiem, jak i suplementem. Produkty te są inne i mają inne założenia: lek ma za zadanie leczyć niedobory i pewne schorzenia (np. tężyczkę), zaś suplement uzupełnia dietę, w której z jakiegoś powodu danego składnika brakuje. Nie powinny one być stosowane zamiennie.
Leki podlegają kontroli Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, zaś suplementy kontrolowane są przez Sanepid. Producent leku gwarantuje działanie oraz ilość składnika czynnego, natomiast w przypadku suplementów tej pewności nigdy mieć nie możemy, ponieważ producent nie jest zobowiązany do przedstawienia na to dowodów.
Na rynku dostępna jest naprawdę szeroka oferta zarówno suplementów, jak i leków z magnezem w wielu postaciach.
[show_products product=”263403, 263539, 263833, 263003 „]
Tworzymy zespół ekspertów i pasjonatów tematyki zdrowotnej, dietetycznej i kosmetologicznej. W pisaniu opieramy się na aktualnej wiedzy medycznej, zaleceniach i badaniach naukowych. Przede wszystkim, nie ustajemy w edukowaniu się, aby dostarczyć naszym Czytelnikom jak najszersze i najaktualniejsze informacje z zakresu zdrowia i urody.