Prunus Armeniaca Kernel Oil – INCI

,

prunus armeniaca kernel oil inci

Składnik aktywny: emolient tłusty i substancja zapachowa.

Uznawany za bezpieczny dla skóry, chociaż przed pierwszym użyciem, jak w przypadku każdego innego składnika aktywnego, warto wykonać próbę uczuleniową.

farmaceutka w aptece

W formie czystej aplikowanej na skórę może działać komedogennie, szczególnie u osób z tendencją do zmian trądzikowych.

Olej z pestek moreli – właściwości

Olej z pestek moreli jest bogaty przede wszystkim w kwas oleinowy (omega-9) – składa się z niego nawet w 70% w zależności od pochodzenia i sposobu produkcji. Kwas oleinowy wykazuje działanie wzmacniające na naturalną barierę lipidową oraz wzmacnia elastyczność skóry. Kwas linolowy (omega-6) wspomaga utrzymanie nawilżenia oraz regenerację naskórka. Witaminy A i E to silne antyoksydanty, które opóźniają procesy starzenia. Wszystkie te składniki sprawiają, że olej z pestek moreli skutecznie uniemożliwia odparowanie wilgoci ze skóry, zmiękcza i wygładza skórę.

Olej z pestek moreli może być stosowany przez większość osób w stanie czystym na skórę ciała. Wykazuje silne działanie nawilżające, przeciwdziałając transdermalnej utracie wilgoci, dogłębnie zmiękcza skórę. Ponadto, działa kojąco i nadaje się do masażu ciała. Z czasem skóra, na którą olej jest regularnie aplikowany, zyskuje ładny, wyrównany odcień.

Olej z pestek moreli na twarz

Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, by stosować olej z pestek moreli na skórę twarzy, ale może on działać komedogennie. Może sprawdzić się w przypadku skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej, lecz niekoniecznie przy cerze mieszanej czy przetłuszczającej się. Ponadto, nie powinno się go stosować na aktywne zmiany trądzikowe a na początku nie używać go codziennie. Innym sposobem na zapoznanie skóry z olejem z pestki moreli jest dodanie go do ulubionego kosmetyku, by sprawdzić, jak zareaguje.

Olej z pestek moreli – włosy

Olej z pestek moreli w czystej postaci idealnie nadaje się do włosów wysokoporowatych i średnioporowatych. Otwarte łuski sprzyjają odparowaniu wilgoci, dlatego włosy tego typu potrzebują dodatkowego nawilżenia. Jako emolient tłusty olej powleka włosy ochronną warstwą, sprzyja ich regeneracji, a nawet może zapobiegać ich puszeniu się.

Dla włosów niskoporowatych, a więc o nieco gładszej strukturze, olej ten może okazać się zbyt ciężki lub w ogóle niepotrzebny. Warto rozważyć nakładanie go na końcówki, jeśli tego wymagają. Włosy kręcone mają często tendencję do łatwiejszego otwierania łusek, dlatego mogą one skorzystać z aplikacji olejku z pestek moreli.

W przypadku, gdy chcemy wypróbować ten olej na włosy, możemy zastosować technikę olejowania, w której nakładamy nieco oleju (zależnie od ich długości) na suche bądź wilgotne (nie mokre) pukle, następnie zawijamy je w czepek lub ręcznik do głowy, a po upłynięciu min. 30 minut, po prostu umyć je jak zwykle. Taką kurację można z początku stosować raz w tygodniu i w razie potrzeby zwiększyć częstotliwość.

Olej z pestek moreli znajdziemy m.in. w: