Krem do twarzy na zimę – jaki wybrać?
Krem na zimę do twarzy – na co zwrócić uwagę?
Przy niskich temperaturach skóra szybciej traci nawilżenie i częściej dochodzi do jej odwodnienia. Spada także poziom lipidów, które w naturalny sposób zabezpieczają przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i nadmiernym parowaniem wody. Jeśli skóra stanie się przesuszona, wzrasta ryzyko różnego rodzaju podrażnień. Zaczerwienienie, uczucie szorstkości, świąd to nieprzyjemne dolegliwości, którym chcemy zaradzić wybierając odpowiedni krem na zimę do twarzy. Jego działanie powinno zatem nie tylko zapewniać dodatkową ochronę, ale także łagodzić powstające uszkodzenia. Cera tłusta i mieszana mniej niekorzystnie reaguje na mroźne powietrze. Tu z kolei pojawia się jednak problem w postaci stanów zapalnych i wyprysków, które mogą nasilać niektóre kremy na zimę o zbyt ciężkiej i zapychającej pory formule. Pękające naczynka to kolejna z zimowych przypadłości, którą nasilają zmiany temperatur – przebywanie na zmianę na mrozie, a potem ogrzewanie ciała w ciepłym pomieszczeniu – co jest nieuniknione podczas spacerów czy uprawiania aktywności na zewnątrz. Jaki krem zimowy sobie z nimi poradzi?
[show_products product=”263603, 132311, 132261, 132756 „]
Krem ochronny na zimę – co powinien zawierać?
Naturalne oleje to składniki, których przede wszystkim należy poszukiwać w kremie ochronnym na zimę. Ich właściwości natłuszczające są niezbędne, aby zapewnić skórze odpowiednią dawkę ochrony przed wiatrem, wilgocią czy mrozem. Kremy na zimę z lipidami pozwalają ponadto zatrzymać nawilżenie w głębszych warstwach skóry i zabezpieczają przed odmrożeniami. Warto więc zwrócić uwagę czy krem zimowy, który planujemy kupić zawiera składniki takie jak np. masło shea, oliwa z oliwek, olejek migdałowy, olej z awokado, olej jojoba, masło kakaowe. Płaszcz hydrolipidowy skóry wzmacniają też ceramidy. Właściwości kojące sprawiają, że w łagodzeniu podrażnień doskonale sprawdzają się m.in. alantoina, d-pantenol, czy ekstrakt z korzenia lukrecji. Wyciąg z kasztanowca czy krem do twarzy na zimę z witaminą C to z kolei kosmetyki, które pozwolą wzmocnić naczynka i zapobiegną ich pękaniu. W tym przypadku można również zastosować dwuetapową pielęgnację nakładając na twarz najpierw krem do cery naczynkowej, a następnie krem ochronny na zimę. Składniki w postaci antyoksydantów sprawdzają się przez cały rok, chroniąc komórki przed uszkodzeniami i pomagając zachować młody wygląd.
Krem zimowy do cery tłustej
Stosowanie kremu zimowego o ciężkiej i gęstej konsystencji jest szczególnie problematyczne dla osób z cerą tłustą i skłonnościami do występowania trądziku. Kosmetyk o bogatej formule może zapychać pory i prowadzić do powstawania zmian skórnych. W tym przypadku warto pamiętać, aby zmyć nałożony na twarz krem tuż po powrocie do domu. Stosowanie specjalnego kremu do twarzy na zimę nie jest też konieczne każdego dnia. Jeśli zima jest stosunkowo ciepła, a większość czasu i tak spędzamy w pomieszczeniu wystarczający powinien okazać się kosmetyk używany również w trakcie pozostałych miesięcy w roku. Krem na mróz jest jednak niezbędny, kiedy planujemy dłuższą aktywność na świeżym powietrzu, a w szczególności zimowy wyjazd na stok narciarski. Odpowiednią ochronę należy zapewnić także małym dzieciom, których skóra jest bardziej wrażliwa, a naturalna warstwa ochronna nie funkcjonuje jeszcze tak skutecznie, jak u osób dorosłych.
Krem na mróz – nie zapomnij o filtrze UV
Śnieg odbija promienie słoneczne, co sprawia, że jeszcze bardziej szkodliwie mogą oddziaływać na naszą skórę. Wielokrotnie słyszymy, że ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana przez cały rok. Kiedy jednak za oknem robi się coraz chłodniej, zwyczajnie o tym zapominamy. Warto mieć na uwadze, że promienie słoneczne nie muszą powodować oparzeń, aby szkodliwie działać na skórę. Ich działanie może wywoływać przebarwienia, przyspieszać procesy starzenia skóry, a także powodować poważne choroby skóry. Podczas wyprawy na narty warto zastosować kremy o wysokim faktorze takim samym jak na wakacjach – 30-50SPF.
Kremy na zimę z naszej apteki
Krem o działaniu natłuszczającym Elo-baza
Elo-baza krem intensywnie natłuszczający zawiera w składzie wosk pszczeli, glicerynę i wazelinę, które chronią przed odparowaniem wody i pozwalają utrzymać skórze prawidłowe nawilżenie. Krem na zimę dla dzieci i dorosłych posiada działanie kojące – łagodzi podrażnienia i przyspiesza ich gojenie się. Tworzy na skórze warstwę ochronną i zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Może być stosowany już od 1 miesiąca życia.
Weleda krem na zimę dla dzieci
Weleda balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę dla dzieci pielęgnuje suchą i zniszczoną skórę oraz działa na nią kojąco. Olej migdałowy, wosk pszczeli i lanolina wzmacniają naturalną warstwę ochronną, jednocześnie nie utrudniając skórze oddychania. Krem na zimę dla dzieci może być stosowany zarówno do twarzy, jak i rąk. Jest bardzo wydajny – jedna porcja wielkości ziarenka grochu wystarcza, aby zabezpieczyć całą twarz.
Olivenoel – krem z oliwą z oliwek
Olivenoel krem do intensywnej pielęgnacji odżywia skórę i przyspiesza jej regenerację. Zawartość oliwy z oliwek pozwala dostarczyć skórze cennych składników odżywczych, w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin, dzięki którym utrzymuje jej prawidłowe nawilżenie. Krem wykazuje także działanie przeciwzapalne i łagodzące. Neutralizuje działanie wolnych rodników i opóźnia procesy starzenia się skóry. Brak tłustego filmu po aplikacji sprawia, że można go stosować jako krem pod makijaż.
Krem Vichy Nutrilogie 2
Vichy Nutrilogie 2 – krem z zawartością lipidów to propozycja dla osób, których cera ma wyraźną skłonność do przesuszania. Składniki aktywne zawarte w kremie wspierają tworzenie się własnych lipidów skóry. W ten sposób przyspieszają odbudowę warstwy ochronnej, która zabezpiecza przed utratą wilgoci. Krem szybko się wchłania i przywraca uczucie komfortu. Skóra staje się prawidłowo nawilżona i przyjemna w dotyku.
• pielęgnacja skóry zimą • pielęgnacja cery wrażliwej w zimie • regeneracja skóry po zimie • kremy do skóry suchej • jaki krem do twarzy wybrać
Pasjonatka tematów medycznych, która z przyjemnością wyszukuje ciekawostek o zdrowiu i urodzie. Zwolenniczka naturalnych metod leczenia i pielęgnacji. Selekcjonuje najważniejsze informacje i dzieli się nimi na blogu, by upowszechniać zdrowy styl życia i zachęcać czytelników do dokonywania świadomych wyborów.