Makijaż pod maseczkę. Podkład do twarzy i modne triki na co dzień
Utrzymanie makijażu w nienagannym stanie to zawsze duże wyzwanie. W trakcie dnia dotykamy rękoma twarzy, ocieramy się o ubrania, pocimy, a teraz do tego wszystkiego nosimy także maseczkę. Obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych to jeden z przepisów, których nie warto lekceważyć. Dobrze jednak dowiedzieć się jak wykonać makijaż pod maseczkę, aby mimo trudności wyglądać atrakcyjnie zarówno w pracy jak i po powrocie do domu.
Makijaż pod maseczkę – jaki podkład na jesień?
Jesienią stawiamy na dobre krycie. Dlaczego? Po pierwsze, aby zamaskować pozostałości po opalaniu w postaci przebarwień, a także niedoskonałości, które o tej porze roku stają się jeszcze bardziej widoczne. Po drugie, kryjący kosmetyk ma stanowić ochronę pełniąc rolę dodatkowej bariery pomiędzy skórą, a tym co próbuje jej zaszkodzić – wiatrem, chłodem, a teraz także powierzchnią noszonej maseczki. Podkład na jesień mimo mocnego krycia wciąż powinien prezentować się naturalnie tak jak np. Vichy Dermablend. To ważne szczególnie w przypadku cery dojrzałej, ponieważ niektóre kryjące podkłady zamiast tuszować oznaki upływającego czasu, mogą jeszcze bardziej podkreślać linie zmarszczek. Zweryfikować należy także kolor podkładu. Jesienią opalenizna powoli schodzi, a skóra powraca do odcienia sprzed opalania. Zazwyczaj wybierany podkład na jesień jest o przynajmniej jeden ton jaśniejszy od letniego.
[show_products product=”133085, 155882, 236009, 196840″]
–>
Podkład do twarzy – jak go utrwalić?
Wykonując makijaż do maseczki ochronnej, warto pamiętać o nałożeniu bazy pod makijaż, której działanie przedłuża trwałość uzyskanego efektu. Baza jednocześnie wygładza powierzchnię skóry, co ułatwia rozprowadzanie na niej kosmetyków kolorowych i sprawia, że cały makijaż prezentuje się jeszcze lepiej. Do cery tłustej sprawdzi się baza matująca, której składniki redukują objawy nadmiaru sebum oraz widoczność rozszerzonych porów. Jesienia warto rozważyc także zakup bazy nawilżającej, w szczególności w przypadku cery suchej.
Nawet dobry podkład może nie wystarczyć w starciu z maseczką. Aby zwiększyć jego trwałość, warto do wykończenia makijażu użyć pudru sypkiego. Naturalny efekt zapewni mineralny podkład do twarzy, którego skład nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Można go stosować niezależnie od posiadanego typu cery, także do skóry wrażliwej. Zawarty w produkcie dwutlenek tytanu zapewni dodatkową ochronę twarzy przed promieniowaniem UV. Należy pamiętać, że jego wpływ na skórę może być szkodliwy nie tylko w lecie, ale i zimą. Kobiety z bardzo jasną karnacją, zamiast pudru kolorowego, mogą spróbować utrwalić makijaż pod maseczkę pudrem transparentnym.
Fixer to utrwalacz do makijażu, o którym zdecydowanie warto sobie przypomnieć, wykonując makijaż pod maseczkę. Chroni nałożony makijaż przed ścieraniem, co nagminnie towarzyszy noszeniu maseczki. Aby uzyskać pożądany efekt, konieczna jest prawidłowa aplikacja produktu. Cienką warstwą preparatu należy równomiernie pokryć twarz, zachowując odstęp około 40 cm. Zastosowanie fixera powinno być ostatnim etapem wykonywania makijażu.
Dobry podkład do twarzy – krem BB, czy sprawdzi się jesienią?
Kremy BB doskonale wpisują się w modny w tym sezonie natural look. Nie zapewniają zbyt mocnego krycia, ale jeśli Twoja cera jest w dobrym stanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nakładać je nawet przed wyjściem do pracy. Trwałość kremu BB również można przedłużyć korzystając z fixera. Jeśli jednak na twarzy widoczne są zmiany po trądziku, lepszym wyborem będzie dobry podkład kryjący przeznaczony do tego typu problematycznej cery jak np. La Roche Posay Toleriane Teint. Produkt z dodatkiem wody termalnej koryguje niedoskonałości, a jednocześnie nie obciąża skóry. Kremy BB dobrze stosować, aby pozwolić skórze nieco odpocząć od cięższych podkładów zwykle wybieranych jesienią. Warto po nie sięgnąć także wtedy, gdy pracujemy w trybie home office, a jednocześnie nie chcemy całkowicie rezygnować z makijażu.
Makijaż do maseczki ochronnej. Przykuwaj uwagę spojrzeniem
Kiedy nie można malować ust, warto makijażem podkreślić oczy. Okres jesienno-zimowy to bez wątpienia czas na beże i brązy, które doskonale sprawdzą się w połączeniu z klasycznym płaszczem w kratę czy plisowaną spódnicą. Takie barwy dają bardzo naturalny efekt. Jeśli chcesz go przełamać sięgnij po modne w tym sezonie odcienie niebieskiego. Z jesienną aurą doskonale komponują się też rudości i błyszczące drobinki złota. Na przekór deszczowej pogodzie na wybiegach znanych projektantów prezentujących trendy w modzie na jesień 2020 pojawiły się neonowe kolory. Z powodzeniem możesz je wykorzystać na wyjątkowe okazje. Cienie do powiek w odcieniach fioletu czy zieleni dodadzą wyrazistości i z pewnością przykują uwagę. Jednym z najgorętszych trendów tego roku są też malowane eyelinerem kreski – zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Załóż do nich bluzkę czy sukienkę z modnymi bufiastymi rękawami, aby wyglądać zgodnie z wiodącymi trendami.
Dbaj o cerę!
To żadna nowość, ale podstawą świetnego wyglądu i trwałego makijażu jest zadbana cera. Tym bardziej, że noszenie maseczki może ją dodatkowo podrażniać. Jesienią skóra staje się przesuszona – nie służą jej warunki atmosferyczne, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, czasem nie zdążyła jeszcze zregenerować się po opalaniu w trakcie późnych, zagranicznych wakacji. Skóra, której brakuje nawilżenia jest bardziej podatna na podrażnienia, powodowane m.in. noszeniem maseczki. Makijaż pod maseczkę nie może zatem pominąć dostarczenia skórze składników o działaniu nawilżającym i odżywiającym. Należą do nich m.in.: aloes, gliceryna, witamina E, kwas hialuronowy, oleje roślinne. Konieczne jest regularne nawilżanie twarzy rano i wieczorem, a także jej oczyszczanie. Robienie peelingu twarzy zaleca się około 1-2 razy w tygodniu.
• kosmetyki kolorowe • podkłady vichy • podkładu do cery tłustej i trądzikowej • vichy mineralblend • podkłady do suchej cery
Pasjonatka tematów medycznych, która z przyjemnością wyszukuje ciekawostek o zdrowiu i urodzie. Zwolenniczka naturalnych metod leczenia i pielęgnacji. Selekcjonuje najważniejsze informacje i dzieli się nimi na blogu, by upowszechniać zdrowy styl życia i zachęcać czytelników do dokonywania świadomych wyborów.