Badanie WES w diagnostyce chorób rzadkich
Maluch, Rodzicielstwo
Medycyna nie stoi w miejscu i z każdym rokiem wiemy coraz więcej na temat wielu schorzeń, które do tej pory wydawały się być nieuleczalne. Badania WES pomagają specjalistom i opiekunom dzieci dogłębnie poznać genezę wielu rzadkich…
Zdrowe słodycze bez cukru – przepisy i porady
Odchudzanie, Przepisy, Zdrowe nawyki, Zdrowie, Zdrowie w kuchni
Coraz większą popularnością cieszą się słodycze bez cukru. Jest to spowodowane „modą” na zdrowy styl życia, ale i świadomym podejściem do żywności. Konsumenci czytający etykiety sprawdzają zawartość cukru i słodzików…
Czy w ciąży można jeść sushi?
Pytania i odpowiedzi, Vademecum
Tak, w okresie ciąży można jeść sushi pod warunkiem, że dokonywać będziemy rozsądnych i bezpiecznych wyborów przy zamawianiu go. Oto, jak zminimalizować ryzyko zatrucia:
Unikamy surowych ryb z uwagi na ryzyko narażenia…
Majeranek ogrodowy – właściwości lecznicze i zastosowanie
Porady, Przepisy, Vademecum, Zdrowie, Zdrowie w kuchni, Zielnik
Majeranek ogrodowy (z łac. Origanum majorana L.) jest popularnym w Polsce ziołem, które od wieków było wykorzystywane w lecznictwie ludowym. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, do tego ułatwia trawienie i…
Sodium hyaluronate – INCI
INCI, Vademecum
Sól sodowa kwasu hialuronowego, potocznie przez nas nazywana po prostu kwasem hialuronowym.
Humektant – substancja silnie higroskopijna, a więc zdolna do wiązania wielu cząsteczek wody. Występuje naturalnie w organizmie –…
Czarnuszka siewna — właściwości lecznicze i zastosowanie
Vademecum, Zdrowie, Zielnik, Żywność
Czarnuszka siewna (z łac. Nigella Sativa), to nie tylko przyprawa, ale i surowiec stosowany od stuleci w naturalnej medycynie. Z uwagi na swoje właściwości jest wykorzystywana przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Jej głównym…
Leki przeciwdepresyjne – co warto o nich wiedzieć i dlaczego nie trzeba się ich bać?
Lifestyle, Psyche
Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie leków przeciwdepresyjnych w związku z odczuwanymi przez nich przedłużającymi się stanami obniżenia nastroju. Jednak o tego typu farmaceutykach krąży wiele mitów, a także poszczególne…
Jak leczyć chroniczne zmęczenie?
Pytania i odpowiedzi, Vademecum
Przede wszystkim rozgraniczyć należy najważniejszą rzecz: leczeniem zajmuje się lekarz. A chroniczne zmęczenie może być objawem głębiej zakorzenionego problemu, dlatego jeśli odczuwamy przewlekłe zmęczenie, znużenie, brak…